•  Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce dzieci z grup: Biedronki, Zajączki Misie zostały poddane kwarantannie od 10.12.2021 do 16.12.2021.

Dzieci z grupy Stokrotki zostały poddane kwarantannie od 10.12.2021 do 17.12.2021

Informujemy, że dzieci grupy Motylki nie mają przedłużonej kwarantanny.

• Pilne!

• W związku  z kolejnym  zachorowaniem na COVID - 19 pracownika przedszkola, dzieci z grup:

Biedronki, Zajączki, Misie i Stokrotki  od piątku tj. 10.12.2021 zostają poddane kwarantannie. Prosimy nie przyprowadzać jutro dzieci do przedszkola, które obecne były w przedszkolu w dniach 6-7 grudnia.

O szczegółach kwarantanny będziemy informować w piątek 10 grudnia.

• Ważna informacja

•  W związku z zachorowaniem na COVID - 19 pracownika przedszkola,  dzieci z grupy

"Motylki" zostały poddane kwarantannie. W dniach od 03.12.2021 do 10.12.2021 decyzją sanepidu zajęcia w grupie „ Motylki”  zostają zawieszone.

Prosimy wszystkich rodziców o czujność i obserwację swoich dzieci.

Dla dzieci z grupy " Motylki"  na naszej stronie internetowej w zakładce "Kronika grup" będą zamieszczane materiały do pracy z dziećmi w domu.

• Zapraszamy do udziału w akcji " Paczuszka dla maluszka"

• Wraz z Fundacją Małych Stópek  oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwinie zapraszamy do  udziału w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla maluszka”.

Kogo wspieramy?

- domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

Co powinna zawierać „paczuszka”?

- artykuły higieniczne: np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam itp.

Jaki jest czas trwania akcji?

Akcję  kończymy w poniedziałek 20 grudnia. Do tego dnia można przynosić paczki do przedszkola.

Pamiętajmy, pomagać może każdy i wszędzie.:)

Szczegóły ogólnopolskiej akcji znajdują się na stronie paczuszkadlamaluszka.pl

• Quiz o Polsce

• W dniu 15 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się „QUIZ WIEDZY O POLSCE”. Celem spotkania było utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy o Polsce, oraz kształtowanie przynależności narodowej wśród najmłodszych. W konkursie udział wzięli ochotnicy z dwóch najstarszych grup: „ Stokrotki” i „ Motylki”.

Podczas quizu dzieci aktywnie wykonywały stojące przed nimi zadania (zagadki, puzzle, itp.), zgodnie współdziałały w zespole i przestrzegały reguł konkursu. Przedszkolaki dzieliły się z innymi swoją wiedzą na temat kraju ojczystego. Wiedziały jakiej są narodowości, że mieszkają w Polsce, a stolicą Polski jest Warszawa. Nazywały godło i flagę państwową, rozpoznawały hymn państwowy. Znały sławnych Polaków i ich zasługi dla kraju. Za każde poprawne wykonanie zadania drużyny otrzymywały punkty. Cieszymy się, ponieważ wiedza naszych  przedszkolaków na temat naszej Ojczyzny jest ogromna.

Za aktywne uczestnictwo w konkursie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!

• Szkoła do hymnu

• Dnia 10 listopada   nasze przedszkole przystąpiło do  ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły odświętnie ubrane by uczcić Święto Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, oglądaliśmy mapę Polski, nazywaliśmy ważniejsze miasta w Polsce, nazwę stolicy i najdłuższą rzekę w Polsce. Dzieci wykonywały flagę Polski, oraz kotyliony narodowe. O godzinie 11:11 każda grupa odśpiewała uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, by uczcić pamięć o bohaterach narodowych. Dzięki tego typu akcjom dzieci uczą się patriotyzmu, uczą się kochać swoją ojczyznę i okazywać jej szacunek.

dnia 12.11. 2021 nie będą jeździły autobusy szkolne. Przywóz i odbiór dziecka we własnym zakresie. Dla dzieci z grupy  „ Motylki” opieka w tym dniu będzie sprawowana w budynku przedszkola.

• Drodzy Rodzice

• Dnia 2 listopada przedszkole pracuje bez zmian ( od 7:00 do 17:00). Oddział w szkole podstawowej pracuje od 7:30 do 15:00. Tego dnia nie będą jeździły autobusy szkolne. Dowóz i odbiór dzieci we własnym zakresie.