• Dzień Kota

• 12 lutego obchodziliśmy ,,Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy, uszy oraz przyczepiając kocie ogonki. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji,  uczestniczyły w  „kocich zabawach”, rozwiązywały  zagadki, a także rysowały ulubione kotki  i śpiewały piosenki.

Na zakończenie nasze przedszkole odwiedził Kot Pyszczek, który zaprezentował się dzieciom w całej okazałości😊

,,Dzień Kota” to dzień  pełen wrażeń. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Stanowił też okazję do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – teraz dzieci dobrze wiedzą, że o koty trzeba dbać oraz zwracać uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

• Dzień Dinozaura

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. To święto bardzo lubiane przez dzieci. Dzień Dinozaura był świetną okazją do zainteresowania dzieci prehistorycznymi zwierzętami. Obchodzenie tego nietypowego święta rozwija w dzieciach zainteresowania naukowe i przyrodnicze a także pobudza wyobraźnię i kreatywność u dzieci. Przedszkolaki o tych prehistorycznych gadach wiedzą bardzo dużo i potrafią wymienić nawet bardzo skomplikowane nazwy. Dzieci obejrzały film edukacyjny o tym jak żyły i wyglądały dinozaury. Następnie przedszkolaki wspólnie pokolorowały mega dużą kolorowankę z dinozaurem.

• Dzień klocków Lego

• W naszym przedszkolu w ramach Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziliśmy Dzień LEGO. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstają klocki lego. Poznały niesamowite budowle tworzone z klocków. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki rozwijają małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Najwspanialsze natomiast w zabawie klockami Lego jest to, że pomysłów na konstrukcje z nich jest nieskończenie wiele.

• Dzień popcornu

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” przedszkolaki wzięły udział w Dniu Popcornu. Dzieci dowiedziały się jak powstaje popcorn, oraz otrzymały „pieniądze” za które mogły kupić bilet do kina i popcorn. W rolę sprzedawców i kasjerów wcieliły się dzieci z grupy „Biedronki”. W naszym kinie tego dnia wyświetlono bajkę pt. „Psi patrol”. Nie byłoby prawdziwego kina bez popcornu dlatego podczas seansu dzieci zajadały się popcornem. Zapraszamy do fotorelacji!

• Bajki pomagajki

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Bajki Pomagajki” dzieci z grupy „Zajączki” i grupy „Biedronki” poznały kolejną bajkę terapeutyczną pt. „Bajka o dzielnym króliczku i potworze spod łóżka”. Następnie wykonały pracę plastyczną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wiosenna sesja fotograficzna

• Sesja odbędzie się w dniach 06-07.03.2024.

6.03- gr. Krasnale

gr. Pszczółki

gr. Jeżyki

07.03- gr. Biedronki

gr. Zajączki

gr. Motylki

• Bal Karnawałowy

•  Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień, którego dzieci wyczekują przez wiele tygodni. Jest wielką atrakcją bardzo lubianą przez dzieci! Ten wyjątkowy dzień dostarcza wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości.
            W naszym przedszkolu bal karnawałowy odbył się w środę 7 lutego. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło w tym dniu konkursów i zabaw integrujących przedszkolaków. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację balu i zapewnienie dzieciom słodkiego poczęstunku.

• Zajęcia z robotyki

• W piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy „Motylki”, „Zajączki”, „Jeżyki”, oraz „Biedronki. Zajęcia edukacyjne z robotyki to przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci konstruowały prawdziwie poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego. Poznały zasady i etapy programowania i budowania. To były warsztaty w nowym wymiarze – klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność budowania relacji partnerskich, rówieśniczych. Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły dzieciom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami 😊