• Sesja fotograficzna

• Świąteczna sesja fotograficzna odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

7 listopad- gr. I Pszczółki, gr. II Jeżyki

8 listopad- gr. III Biedronki, gr. IV Zajączki

9 listopad - gr. V Misie, gr. VI Motylki

• Amadeusz

Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole bierze udział                 w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI”

Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy, jak radzić sobie w różnych sytuacjach oraz jak odnaleźć się w świecie.

Celem projektu jest kształtowanie umiejętności rozpoznawania oraz rozróżniania emocji, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów, kształtowanie postaw prospołecznych oraz pobudzanie poczucia własnej wartości.

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały Kota Amadeusza, uczyły się piosenki oraz wykonały piękne portrety nowego przyjaciela. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji😊

informujemy, że w dniu 31.10.2022 (poniedziałek), przedszkole będzie pełniło dyżur. W celu zaplanowania wcześniej wyżywienia dla dzieci, prosimy o zgłaszanie chęci przyprowadzenia w tym dniu dziecka do przedszkola do wychowawców grup lub w sekretariacie do dnia 27.10.2022.

Nie będzie w tym dniu również dowozów i odwozów dzieci autobusem szkolnym.

Opieka dla dzieci z gr. Motylki będzie sprawowana w budynku przedszkola.

• Dzień uśmiechu

• "Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jago buzia była zawsze uśmiechnięta".  W dniu 7 października przedszkolaki obchodziły "Światowy Dzień Uśmiechu". Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, konkursach i atrakcjach. Głośnym śmiechom nie było końca. Wszystkim przedszkolakom, życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo:

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" 😊. Zapraszamy do naszej galerii.

• Wrzesień za nami.....

• Dla maluszków, wrzesień był miesiącem adaptacji. Niejednemu przedszkolakowi łezka zakręciła się w oku… Teraz już bardzo dzielnie i z uśmiechem na twarzy przychodzą do naszego przedszkola, bo przez najbliższych dziesięć miesięcy będzie na nie czekać mnóstwo wspaniałych chwil. Pierwsze kroki w przedszkolu upłynęły na poznawaniu się nawzajem, na integracji podczas wspólnych zabaw.

Każdy dzień w przedszkolu jest wesoły i ciekawy oraz przynosi wiele nowych doświadczeń. Dzieci uczą się właściwych zachowań, akceptacji, empatii oraz rozróżniania dobra od zła. Wraz z wychowawczyniami dzieci stworzyły „Kodeks Przedszkolaka” – który obiecały przestrzegać. Dzieci od samego początku przejawiają ogromną aktywność i zaangażowanie podczas zajęć i zabaw dydaktycznych. Brały udział w „Sprzątaniu Świata”, świętowały „Dzień Przedszkolaka”, obejrzały teatrzyk oraz powitały jesień.Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa na drodze i odwiedziły przychodnię lekarza rodzinnego Pana Artura Płóciennika. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć,  jak fajnie jest w przedszkolu….