• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• We wtorek 21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki.

Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21. W tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów. Przedszkolaki projektowały skarpety.  Uczestnicy koła terapii ręki wykonały wspólną pracę plastyczną „Kolorowe skarpetki”. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Zapraszamy do naszej galerii.

• Europejski Dzień Talentów

• W ramach projektu edukacyjnego „Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” obchodziliśmy Europejski Dzień Talentów. Tym razem, kot Amadeusz szukał talentu.  Przedszkolaki brały udział w zabawie „Zgadnij, kim jestem?”

Nasze przedszkole brało również  udział  w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym „Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat.”

Oto zwycięzcy konkursu na etapie gminnym: 1. Ignacy Olszewski, 2. Natan Grabiński, 3. Agatka Milewska. Zwycięzcą konkursu na etapie powiatowym została Agatka Milewska.  Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZADAWANIA PYTAŃ

• W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zadawania Pytań. Dzieci poznały wierszyk „O kotku Amadeuszu, który zadawał mnóstwo pytań”, oraz wiersz ,,Słoń Pytalski”. W tym dniu przedszkolaki poznały ciekawostki dotyczące świata przyrody. Poznały odpowiedzi na bardzo interesujące pytania dotyczące roślin i zwierząt. Dzieci brały udział quizie matematycznym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Dnia 20 i 21 marca nie będzie przywozu i odwozu dzieci z przedszkola. Dowóz i odwóz dziecka we własnym zakresie.