• Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie,

z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, wytrwałości i siły, miłości i energii, zadowolenia z życia, braku zmartwień, wielu powodów do radości, wspaniałych ludzi wokół, spokoju i odrobiny wytchnienia, niech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech.

Dzieci, Rodzice oraz Pracownicy

z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie.

• Bal Karnawałowy

• Zapraszamy wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 7 lutego w godzinach 9:30-11:30. Prosimy o zabranie dużo uśmiechu oraz dobrego humoru.

Mile widziany strój karnawałowy:)

• Dni kreatywne

• W ramach projektu ogólnopolskiego „Kreatywne Dni Nietypowe” w ubiegłym tygodniu   w obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Pingwina”. Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie. Poznały cechy charakterystyczne pingwinów. Dowiedziały się w jaki sposób zdobywają pożywienie i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, to nie potrafią latać. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i odgadywały zagadki o pingwinach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą pingwina w zimowej krainie.

• Sówka- bajki pomagajki

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu ,,Bajki Pomagajki dzieci wysłuchały bajkę terapeutyczną pt. "SÓWKA KAMILKA " Rozmawialiśmy o odmienności, o potrzebach innych ludzi. Dzieci zrozumiały, że każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i ma swoje przyzwyczajenia.

Na koniec przedszkolaki wykonały piękne sówki:)

• BAJKI POMAGAJKI

•      Dzieci z naszego przedszkola  w ramach zajęć terapeutycznych wykonały zadanie Ogólpolskiego Projektu Bajki- Pomagajki. Poznaliśmy historie lwiątka Drapusia. Rozmawialiśmy na temat agresji oraz relacji rówieśniczych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rozwiązywać konflikty w grupie. Na zakończenie zostały wykonane piękne portrety głównego bohatera naszej bajki.

• Dzień Zimy

•          Zima, zima, zima….

Mimo niskich temperatur i krótkich dni, tę porę roku lubią chyba wszystkie dzieci, dlatego jej powitanie w naszym przedszkolu przebiegało bardzo wesoło. Tego dnia przedszkolaki były  ubrane na biało i niebiesko. Podczas bardzo aktywnego dnia, dzieci utrwaliły wiadomości na temat zimy słuchając wierszy, opowiadań i rozwiązując zagadki. Przedszkolaki chętnie śpiewały i ilustrowały ruchem piosenki o tematyce zimowej. Był to również czas zabaw twórczych i niespodzianek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Ferie zimowe

• W związku z zaplanowaniem pracy przedszkola podczas ferii zimowych, prosimy rodziców o informację, czy dziecko w okresie od 15.01.2024 do 26.01.2024 będzie uczęszczało do przedszkola.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 stycznia w sekretariacie przedszkola lub u wychowawcy grupy.