• W  związku z obowiązkiem udzielenia pracownikom przedszkola dnia wolnego  w zamian za pracę w dniu 27.05.2023 tj. sobota, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Czerwinie informuje, że  dnia 12.06.2023 przedszkole będzie nieczynne.

• Zakończenie projektu

• W naszym przedszkolu od września 2022 do maja 2023 realizowaliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”.

Zrealizowaliśmy cele:

- kształtowanie umiejętności rozpoznawania oraz rozróżniania emocji;

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami;

- kształtowanie postaw prospołecznych;

- pobudzenie poczucia własnej wartości;

- kształtowanie postaw ukierunkowanych naprawdę, dobro i piękno

- wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci.

W ramach projektu obchodziliśmy:

Poznanie kota Amadeusza.

Światowy Dzień Fair Play.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Międzynarodowy Dzień Dzielenia się.

Dzień Osób Nieśmiałych.

Dzień Kota.

Międzynarodowy Dzień Zadawania Pytań.

Europejski Dzień Talentów.

Dzień Książki dla Dzieci.

Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Zapraszamy do obejrzenia foto-książki z projektu:

( zalecana przeglądarka Chrome lub Microsoft Edge)

• Trening Umiejętności Społecznych

• W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia terapeutyczne z elementami Treningu Umiejętności Społecznych.

Głównym celem  tych zajęć jest  rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych,  stwarzanie możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznych, współdziałanie w grupie podczas zabawy i pracy,  zdobycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych oraz doskonalenie umiejętności dostrzegania i wyrażania emocji swoich i rówieśników.

Realizacja zajęć poprzez zabawę pozwala dzieciom m.in. na: nawiązanie i utrzymanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą, współpracę np: podczas wykonywania prac plastycznych, kształtowania umiejętności czekania na swoją kolej, rozpoznawania podstawowych emocji,  poznanie akceptowalnych społecznie sposobów radzenia sobie ze złością, naukę zwrotów grzecznościowych, poznanie różnych zawodów.

Zajęcia z Elementami Treningu Umiejętności Społecznych poprawiają jakość funkcjonowania społecznego dziecka w środowisku przedszkolnym. Sprzyjają  zmniejszeniu deficytów w zakresie kompetencji społecznych, zdobywaniu  umiejętności pozwalających na skuteczne radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Zapraszamy do naszej   galerii :)

• Dnia 11 maja w przedszkolu będą wykonywane zdjęcia grupowe i portretowe dla dzieci,  dodatkowo dla 6 latków zdjęcia  do dyplomów na zakończenie roku szkolnego.

• Światowy Dzień Książki

• W dniu 25 kwietnia  obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Książki” Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył  się ,,Quiz Wiedzy o Książce''. Przed dziećmi stało wiele zadań do wykonania m.in.: układanie puzzli z bajkowymi postaciami, rozpoznawanie fragmentów znanych bajek i wierszy, rozpoznawanie książkowych postaci oraz odpowiadanie na pytania dotyczące wiedzy o książce. Uczestnicy quizu wykazali się dużą wiedzą na temat poznanych baśni i bajek, zasad dbania o książki i korzystania z biblioteki. Wspaniale poradziły sobie z konkurencjami, przy tym dobrze się bawiły i  współpracowały.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)