• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

• W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” w przedszkolu obchodziliśmy „Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Dzieci poznały wierszyk „O kotku Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu”. Segregowały produkty, które mama podaje Amadeuszowi oraz te które lubi Amadeusz. Przedszkolaki poznały piramidę zdrowego żywienia. Na tablicy multimedialnej dzieci rysowały zdrowe produkty spożywcze w programie Autodraw. W grupie „Pszczółki” dzieci zrobiły pyszny koktajl. Przedszkolaki z grupy „Misie” wspólnie kisiły kapustę. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „piramida zdrowego żywienia”. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia oraz dobrych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

• Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada 2022 nasze przedszkole brało udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami uroczyście odśpiewały w swoich grupach hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.  Dzieci pamiętały tego dnia o uroczystym ubiorze, prawidłowej postawie podczas śpiewu. Udział w akcji jest jednym z wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej oraz poczucia świadomości narodowej.

• Kiermasz bożonarodzeniowy

• Kochani  Rodzice!

Zapraszamy do włączenia się w KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY organizowany w naszym przedszkolu. Kiermasz świąteczny odbędzie się w dniach 12 i 13 grudnia 2022 r. Zachęcamy do stworzenia wspólnie z dziećmi dowolnej OZDOBY ŚWIĄTECZNEJ. Ozdoby prosimy dostarczyć do 9 grudnia 2022. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby naszego przedszkola.

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE😊

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• W piątek 4 listopada w  przedszkolu panowała bajkowa atmosfera, ponieważ tego dnia obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Odbył się bajkowy pokaz mody. Przedszkolaki oglądały bajkę „Reksio”. W tym dniu zabawom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. To wydarzenie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” był wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz wzbogacają słownictwo.

Zapraszamy do galerii z zdjęć z „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek”.

• Światowy Dzień Fair Play

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI” obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play. Na zajęciach dzieci słuchały wierszyka „O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać”. Dzieci poznały zasady gry fair play. Opowiadały o uczuciach jakie mogą towarzyszyć wygranej               i przegranej. Dzieci rysowały labirynt, którym kot Amadeusz prowadził piłkę do bramki.

Na tablicy multimedialnej dzieci grały w gry wygenerowane przez nauczycieli.               W trakcie zabawy dzieci utrwalały poznane do tej pory litery. Poniżej link do gry w którą można zgrać z dzieckiem w domu:

W grze z literkami istnieje możliwość zmiany szablonu na inny.

Udanej zabawy😊

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

• Wybieraj bezpieczną żywność

• Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce zaprasza do udziału w webinarium realizowanym w związku z trwającą II edycją kampanii „Wybieraj bezpieczną żywność”.

Webinarium odbędzie się dnia 10 listopada 2022 r. w godzinach 17.30 - 18.30 na platformie „TEAMS”. Omówione zostaną m.in. tematy dotyczące higieny żywności w tym chorób przenoszonych drogą pokarmową oraz znakowania żywności z uwzględnieniem alergenów.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania:

INSTRUKCJA

1. Po wklejeniu linku w pasek przeglądarki lub po kliknięciu w link zostaną Państwo przekierowani na stronę Microsoft Teams, za pośrednictwem której odbędzie się spotkanie.

2. Komunikator nie wymaga rejestracji, zakładania konta lub posiadania aplikacji Teams.

3. Po uruchomieniu linku wyświetli się komunikat z pytaniem, czy dołączą Państwo poprzez aplikację czy stronę web.

4. Jeśli nie posiadają Państwo aplikacji, zalecamy skorzystanie z wersji web– „kontynuuj w tej przeglądarce”

5. Następnie klikamy w pole "Dołącz" i wówczas powinni Państwo zostać przekierowani do samego spotkania.

6. Prosimy o zaznaczenie ikonki „Dźwięk z komputera”, następnie prosimy zaznaczyć „Dołącz teraz” (opcjonalnie dla osób posiadających aplikację Teams).

7. Prosimy o wyłączenie dźwięku oraz obrazu podczas trwania webinarium

Informacje na temat kampanii znajdą Państwo na stronie internetowej: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl