W dniu 9 maja przedszkolaki z grupy „Zajączki” i „Motylki” wyjechały na wycieczkę do Drozdowa. Celem wyjazdu było rozwijanie u dzieci kompetencji i wiedzy przyrodniczej. Zwiedzanie Muzeum Przyrody przedszkolaki rozpoczęły od oglądania wystawy szaty roślinnej Kotliny Biebrzańskiej, plansz wystawowych pokazujących strukturę torfowisk, a następnie wystawy ptaków i ssaków. Niezwykle interesująca była prezentacja akwarystyczna „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów”. Dzieci zwiedziły wiejską chatę w ramach wystawy „Ziołowe tajemnice”, a także Salon Dworski Lutosławskich. Na zakończenie odbyło się ognisko w parku eksponującym piękno przyrody. Wszyscy ze smakiem zajadali się pieczonymi kiełbaskami. Z pełnymi brzuszkami dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nowe wiadomości doświadczenia.
Wycieczka do Drozdowa
Religia w przedszkolu
Na zajęciach religii dzieci poznają podstawowe prawdy wiary przez zabawę, piosenki, prace plastyczne, kolorowanie tematycznych rysunków oraz opowieści biblijne. Uczą się podstawowych modlitw: od znaku krzyża, Aniele Stróżu, Zdrowaś Maryjo przez modlitwy własnymi słowami. Dzieci poznają Pismo Święte jako słowa Boga oraz zwyczaje chrześcijańskie związane z obchodami roku liturgicznego.
Na religii promowana jest również postawa przedszkolaka, jako człowieka dobra, życzliwego i otwartego na ludzi. Wychowanie chrześcijańskie to wychowanie do miłości, budowanie życia swojego i dziecka na wartościach, które Jezus pokazuje w Ewangelii. Zapraszamy do naszej galerii.
Dzień Rodziny
W ramach projektu „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień rodziny”. W tym dniu przeprowadzaliśmy zabawy związane z rodziną. Wykonałyśmy wspólnie mega kolorowankę. Świetnie bawiliśmy się podczas zabaw paluszkowych.
2
Dzień Książki
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, " Dni Nietypowe’’ obchodziliśmy - Dzień Książki.
Zalet czytania jest mnóstwo! Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu i czasu. Dlatego tak ważne jest, aby kształtować chęć czytania od najmłodszych lat. My staramy się to robić każdego dnia w przedszkolu, a Dzień Książki jest jednym z ważniejszych świąt na naszej liście wydarzeń.
Tego dnia dzieci poznały historię książki, dowiedziały się jak powstaje i jak należy o nią dbać. Dzieci wykonały również własne książki, które można obejrzeć na wystawie w grupie ,,Biedronki”
10
Wycieczka do Dzbenina
Nowa galeria Wycieczka do Dzbenina została dodana do albumu fotograficznego
115
Wycieczka do Dzbenina
7 maja 2024 roku dzieci z grupy „Jeżyki” oraz „Biedronki” wyjechały na wycieczkę do Dzbenina do stadniny koni „Mustang”. Na przedszkolaków czekały nie lada atrakcje. Każde dziecko pod okiem instruktora miało możliwość przejażdżki na kucyku. Wymagało to sporej odwagi ze strony dzieci. Szczególnym momentem było zwiedzanie stajni i poznanie warunków życia koni. Można było usłyszeć wiele ciekawych informacji o tych zwierzętach.
Przedszkolaki podczas zabaw na świeżym powietrzu miały do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, huśtawki, trampolinę oraz inne sprzęty terenowe. Głodne i zmęczone dzieci mogły odpocząć zasiadając przy ogromnym stole i posilić się kiełbaskami z grilla.
Wycieczka była bardzo udana i pouczająca, pozostawiła wiele wrażeń w pamięci dzieci.
Alfabet logopedyczny
Na zajęciach logopedycznych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet logopedyczny”. Dzieci wykonały zadanie W – jak wiatraczki. Celem ćwiczeń oddechowych było pogłębienie oddechu, wydłużenie fazy wydechowej oraz rozruszanie przepony. Zadaniem dzieci było wprowadzenie w ruch wiatraków za pomocą wydychanego powietrza. Było dużo dobrego humoru podczas ćwiczeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
5
T – jak tajemniczy woreczek.
Na zajęciach logopedycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Alfabet logopedyczny” dzieci wykonały zadanie T – jak tajemniczy woreczek. Celem ćwiczenia było rozwijanie wrażliwości słuchowej dziecka oraz usprawnianie aparatu mowy. Dzieci losowały figurki zwierząt umieszczone w worku. Następnie nazywały zwierzę i prezentowały dźwięk jakie ono wydaje. Okazuje się, że przedszkolaki dobrze znają zwierzęta oraz potrafią naśladować ich odgłosy.
5
R – JAK RÓŻNICOWANIE
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” na zajęciach logopedycznych dzieci wykonały zadanie projektowe „R jak różnicowanie”. Celem zajęć było kształtowanie słuchu fonematycznego. Zadaniem dzieci było wskazywanie obrazka z pary, którego nazwę wymienił prowadzący. W zabawie wykorzystano pary wyrazów: bułka-półka, groch-grosz, bucik-budzik, biurko-piórko, piesek-piasek, kury-góry.
1
Koło zainteresowań
W przedszkolu prowadzone jest kreatywne koło zainteresowań „Mały badacz i odkrywca”. Zajęcia rozbudzają u dzieci ciekawość oraz uczą prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów. Przeprowadzaliśmy wiele interesujących doświadczeń z wodą. Malowaliśmy waciki, które barwiły mleko i tworzyły piękne obrazy. Produkowaliśmy „sztuczny śnieg”. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z cieczą nienewtonowską. Stworzyliśmy wulkan z którego wydobywała się lawa. Z bibuły wyczarowaliśmy kolorową wodę. Obserwowaliśmy „uciekający brokat” i „tańczący ryż”. Przeprowadziliśmy eksperyment z balonami podczas którego dowiedzieliśmy się na czym polega elektryzowanie. Zachęcamy do kontynuacji wspólnych eksperymentów w domu. Mamy nadzieję, że nasze koło zainspirowało dzieci do innych doświadczeń.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Cała Polska czyta dzieciom
Nasze przedszkole od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, czytania swoim dzieciom.
Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści : buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego, doskonali język i ułatwia rozumienie świata, rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną.
W kwietniu w grupie przedszkolnej Zajączki, mieliśmy okazję gościć Panią Ewę Kuleszę - mamę Hani, która przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Bań- pies , który nie szczekał”. Przedszkolaki były bardzo zasłuchane i zadowolone, następnie odbyła się krótka rozmowa na temat przeczytanego tekstu. Na zakończenie mama Hani poczęstowała dzieci cukierkami.
Pani Ewie bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców o włączenie się do kampanii.
4
Dzień czekolady
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjego ,, Nietypowe Dni Kreatywne " obchodziliśmy ,, Dzień Czekolady" Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować tego smakołyku. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Następnie wszyscy uczestniczyli w zabawie połączonej z degustacją czekolady, która płynęła w specjalnej fontannie. To był z pewnością pyszny dzień :)
11
Dzień pszczół
- 5
W naszym w przedszkolu w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziliśmy Dzień Pszczół. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o pszczołach. Celem podjętych działań było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywaniu strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom. Oglądaliśmy bajkę pt. „Pszczółka Maja”. Na koniec odbyła się degustacja miodu. Ten słodki i pachnący miodem dzień upłynął nam w miłej atmosferze.
Bajki pomagajki
- 3
W kwietniu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Bajki- Pomagajki’’ nasze przedszkolaki zapoznały się z bajką terapeutyczną pt. "Przygody trzech sympatycznych skrzatów- Nomika, Drzewika i Drobika". Bajka pełniła rolę profilaktyczną przeciwdziałania dziecięcym lękom. Tym razem skupiliśmy się nad lękiem przed pająkami. Dzieci uważnie i z dużym zaciekawieniem wysłuchały opowiadania. Wspólnie omówiliśmy temat przewodni i problem z którym zmagał się jeden ze skrzatów. Na zakończenie dzieci pomogły pajączkom odnaleźć swój domek w labiryncie, a w zabawie sensorycznej bawiły się piaskiem kinetycznym.
Dzień Świadomości Autyzmu
- 6
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem było zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowach, obejrzały również film skierowany dla dzieci wyjaśniający czym jest autyzm. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególny dniu dominował kolor niebieski. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną „Serce z odciśniętych dłoni”. Na zajęciach terapii ręki w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci wykleiły żarówki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję „Świećmy na niebiesko”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Przygody żółwia Huberta
- 18
W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajki pomagajki” przedszkolaki poznały bajkę pt. „Przygody żółwia Huberta”. Bajka terapeutyczna pomogła dzieciom pokonać lęk przed gryzoniami. Po wysłuchaniu bajki, dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach i lękach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy boją się myszy. A jeśli nawet to można pokonać ten strach. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.
Dzień kolorowej skarpetki
W czwartek 21 marca obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Symbolem w tym dniu są kolorowe skarpetki. W tym dniu przedszkolaki założyły niepasujące do siebie skarpetki. Rozmawialiśmy o tolerancji i akceptacji oraz wykonaliśmy własne projekty skarpetek.
Witaj Wiosno
W środę 20 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście Wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Przyjście nowej pory roku-wiosny jest doskonałą okazją do tego by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzień ten był szczególnie radosny i kolorowy. Tego dnia wszystkie dzieci wyruszyły na kolorowy pochód ulicami Czerwina, trzymając rekwizyty wiosenne: kolorowe kwiaty, gałązki ozdobione wstążkami oraz plakat. Przedszkolaki głośno okrzykami żegnały zimę i śpiewem witały wiosnę. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód wrócił do przedszkola.
16
Ogłoszenie
Informujemy, że w dniach 28, 29 marca oraz 2 kwietnia nie będzie przywozów i odwozów dzieci autobusem szkolnym. Opieka nad dziećmi z grupy " Motylki" w razie potrzeby będzie sprawowana w budynku przedszkola.
Dnia 27 marca ( środa) odwozy dzieci z przedszkola odbędą się o godzinie 12:00-I kurs; 12:20 -II kurs.
Spotkanie z pszczelarzem
Nowa galeria Spotkanie z pszczelarzem została dodana do albumu fotograficznego
107
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie