• Zaproszenie

• Drodzy Rodzice, jeśli chcecie się dowiedzieć jaki jest prawidłowy rozwój Waszego dziecka, oraz  na co należy zwrócić uwagę to  zapraszamy  na konferencję zorganizowaną przez Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną dotyczącą rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Zapisy na konferencję nie są wymagane.

• Dzień Świadomości Autyzmu

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem było zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowach, obejrzały również film skierowany dla dzieci wyjaśniający czym jest autyzm. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególny dniu dominował kolor niebieski. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną „Serce z odciśniętych dłoni”. Na zajęciach terapii ręki w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci wykleiły żarówki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję „Świećmy na niebiesko”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

• Przygody żółwia Huberta

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajki pomagajki” przedszkolaki poznały bajkę pt. „Przygody żółwia Huberta”. Bajka terapeutyczna pomogła dzieciom pokonać lęk przed gryzoniami. Po wysłuchaniu bajki, dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach i lękach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy boją się myszy. A jeśli nawet to można pokonać ten strach. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

• Dzień kolorowej skarpetki

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Symbolem w tym dniu są kolorowe skarpetki. W tym dniu przedszkolaki założyły niepasujące do siebie skarpetki. Rozmawialiśmy o tolerancji i akceptacji oraz wykonaliśmy własne projekty skarpetek.

• Witaj Wiosno

W środę 20 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście Wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Przyjście nowej pory roku-wiosny jest doskonałą okazją do tego by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzień ten był szczególnie radosny i kolorowy. Tego dnia wszystkie dzieci wyruszyły na kolorowy pochód ulicami Czerwina, trzymając rekwizyty wiosenne: kolorowe kwiaty, gałązki ozdobione wstążkami oraz plakat. Przedszkolaki głośno okrzykami żegnały zimę i śpiewem witały wiosnę. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód wrócił do przedszkola.

Informujemy, że w dniach 28, 29 marca oraz 2 kwietnia nie będzie przywozów i odwozów dzieci autobusem szkolnym. Opieka nad dziećmi z grupy " Motylki" w razie potrzeby będzie sprawowana w budynku przedszkola.

Dnia 27 marca ( środa) odwozy dzieci z przedszkola odbędą się o godzinie 12:00-I kurs; 12:20 -II kurs.

Piątek 19.04.2024